Różnica Między Rugby A Futbolem Amerykańskim

Spisu treści:

Anonim

Rugby vs futbol amerykański

Łatwo powiedzieć, że rugby i futbol amerykański to podobne gry, ponieważ mają to samo pochodzenie, ale istnieje między nimi ogromna różnica, której nie można przeoczyć. Na pierwszy rzut oka mógłbyś nawet pomyśleć, że zarówno rugby, jak i futbol amerykański to ta sama gra. Jednak tak nie jest. Dlatego, aby zrozumieć różnicę między rugby a futbolem amerykańskim, powinniśmy najpierw mieć ogólne pojęcie o obu meczach, a następnie porównać je, aby zobaczyć różnice. Dlatego w tym artykule przedstawiono definicje każdej gry i różnice między nimi; Rugby i futbol amerykański.

Co to jest rugby?

Rugby, które jest szeroko rozgrywane na całym świecie w Europie, Australii, Afryce, a nawet Azji, jest grą bardzo fizyczną. Może być znany jako gra, która wymaga umiejętności w piłce nożnej, koszykówce i futbolu amerykańskim. Gracze rugby muszą biegać po boisku, dopóki nie zdobędą gola do bramki drugiej drużyny. Muszą skutecznie podawać piłkę. Muszą też czasami angażować się w wślizgi, jak w futbolu amerykańskim, aby zdobyć piłkę od przeciwnika. Aby zdobyć bramkę w meczach rugby, gracze muszą wziąć piłkę i położyć ją na linii bocznej drużyny przeciwnej. Jest to znane jako próba. Albo gracz może kopnąć piłkę między słupkami bramki.

Różnica między rugby a futbolem amerykańskim

Co to jest futbol amerykański?

Futbol amerykański to ważna i bardzo popularna gra w USA. Jest grany tylko w USA. Jest to również bardzo konkurencyjna gra, która wymaga dużej siły fizycznej. Aby zdobyć bramkę w meczu futbolu amerykańskiego, gracz musi wyprowadzić piłkę poza linię boczną przeciwnika. Nazywa się to przyłożeniem. Gracz może również kopnąć go między słupkami bramki. Nazywa się to bramką polową.

futbol amerykański

Jaka jest różnica między rugby a futbolem amerykańskim?

Teraz, gdy mamy ogólne pojęcie o tych dwóch grach, zobaczmy te różnice.

• Futbol amerykański jest tak nazywany, ponieważ jest rozgrywany głównie w USA, podczas gdy rugby to sport uprawiany w całej Europie, Australii i Afryce, a nawet w Azji.

• Podczas gdy gracze noszą dużo ciężkiego sprzętu ochronnego w futbolu amerykańskim, w rugby dozwolone jest jedynie skromne wyściełanie głowy i ramion.

• W futbolu amerykańskim dozwolona jest nieograniczona liczba zmian, podczas gdy w rugby dozwolone jest tylko 7 zmian.

• Drużyna składa się z 11 graczy w futbolu amerykańskim, podczas gdy 15 graczy tworzy drużynę w rugby.

• W futbolu amerykańskim jest jeden sędzia i od 3 do 6 innych sędziów, podczas gdy w rugby jest 3 arbitrów i sędzia wideo.

• Chociaż celem w obu meczach jest przerzucenie piłki obok bramki przeciwnika, w futbolu amerykańskim nazywa się to przyłożeniem, ale w rugby nazywa się to próbą.

• Rozmiar boiska w futbolu amerykańskim to 109,7 x 48,8 m, podczas gdy w rugby 100 x 70 m.

• Istnieją cztery 15-minutowe rozgrywki z przerwą po dwóch kwartach w futbolu amerykańskim, podczas gdy w rugby są dwie czterdziestominutowe połowy.

• Najważniejsze mistrzostwa w futbolu amerykańskim to National Football League (NFL), aw rugby odbywają się dwa główne mistrzostwa zwane Rugby League i Rugby Union.

• Rozmiar piłki, która ma kształt kuli, jest również inny w obu dyscyplinach sportowych. Futbol amerykański ma około 28 cm długości i około 56 cm obwodu pośrodku. Piłka do rugby ma około 27 cm długości i 60 cm obwodu w najszerszym miejscu.